Karman tasku:)

Standardne

P1090551a P1090561a

Karmen on kaua juba unistanud oma isiklikust karmanist ehk taskust.  Tänu selle aastasele praktikale tekkis hää võimalus omale kauaunistatud esemed teha. Esimese tasku inspiratsiooni sain seto kasttikandist. Valisin välja kangad ja sinna juurde sobivad paelad, mida  kodustes käsitöö varudes leidsin. Paelade valikus lähtusin sellest,  et nad poleks läikivad ega sädelevad. Läiget ja sädelust andsin taskule minimaalselt seemnehelmeste ja litrite abil. Kangaste värvi üritasin valida võimalikult seto toonide järgi.

Kõlavöö keerasin kokku Raasiku 8∕2 lõngast ja pleegiatatud linasest niidist. Kuna vedasin seto kõlavööd  liiga pikalt üles, siis sain teha kaks kõlavööd. Lühema, 123 cm pika, õmblesin taskule ja pikema jätsin vööks.

 

Teiseks tegin edeva ja pilkupüüdva tasku, millel kasutasin erinevate suurustega neerumotiive. Lõikasin neerumotiivid välja nii paberist kui ka paksemast kangast, mille järgi oli hea tikkida. Tikkimisel kasutasin erineva suuruse ja kujuga seemnehelmeid. Seemnehelmed õmblesin tugeva mööbliniidiga. Taustale õmblesin natuke ka litreid, et täita tühje vahekohti.

Raske on erinevaid toone algul kokku sobitada, kuid töö edenedes hakkas silm harjuma värvidega ja nägema sobivaid värvikombinatsioone. Kuid las olla, siis see esimene selline sigri-migri kirju:)

Juurde kudusin kõlavöö Raasiku 8∕ 2 lõngast.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s